TARİHÇE

“Hep daha iyisi”

1984

Şirketin Kuruluşu

Haluk Öziş, 1984 yılında mobilya ticaretine başladı. Mobilya dünyasının merkezi İnegöl, şirketin de ilk merkezi oldu.

1991

İlk Mağaza!

İlk mağazamız açıldı. Tasarım odaklı üretim anlayışı yepyeni konseptlerle sunulmaya başlandı.

1995

İlk İhracat!

İlk ihracatımızı gerçekleştirdik. Azerbeycan ve Makedonya şirketimizin yurtdışındaki ilk durakları oldu. Yeni rota Avrupa!

1997

Yeni Fabrika!

Üretim kapasitemiz artıyor. Artık yepyeni bir fabrikamız var. 3000 m2’lik yeni fabrikamızdayız.

2000

Avrupa’dayız!

Milenyumda merhaba Avrupa! Avrupa’ya ihracatlar başladı.

2003

Santra Markası

Dinamik ve yenilikçi marka kimliği ortaya yepyeni bir marka çıkardı. Santra markası, mobilya dünyasının merkezi İnegöl’de doğdu, yaşam alanlarının merkezinde olmak için yola çıktı.

2006

Büyüyoruz!

Santra’nın merkezinde üretim var. 5000 m2’lik yeni fabrikamızda, daha geniş bir ürün yelpazesi ve daha büyük bir ekiple daha büyük adımlar için çalışmaya başlıyoruz.

2008

Yurtdışı Fuarı!

Avrupa’da ev sahibiyiz. İlk kez bir yurtdışı fuarına, Furnideco Greece 2008’e katıldık. Misafirlerimizi yeni modellerimizle ve zamanın modasını belirleyen çizgilerimizle ağırladık.

2009

Jest Home

Türkiye pazarına yeni, modern ve inovatif tasarımlar üreten Jest Home markası kuruldu. Böylece grup şirket yolundaki ilk adım atılmış oldu.

2010

Tasarım Ödülü!

İstanbul İMOB Fuarı’ndayız! Coğrafyamızın en büyük mobilya fuarı İMOB 2010’da misafirlerimizi ağırladık. Gloria TV Ünitesi takımımızla tasarım ödülünün sahibi olduk.

2012

Yeni Koleksiyon Sabbia

Firmamız açısından önemli bir koleksiyon olan Sabbia Koleksiyonu tasarlandı ve uzun bir zaman sürecek üretim serüveni başladı.

2014

Dünya Markası
Olma Yolunda!

Otel, rezidans, villa, ofis gibi projeler hayata geçirilmeye başlandı. Tüm yaşam alanları için kaliteli ve sağlam mobilya üretme ilkesi markanın kimliğine dönüştü. Dünya markası olma yolundaki en büyük adım atılmış oldu.

2016

Yeni Üretim
Tesisi!

10000 m2’lik yeni fabrikamız hizmete girdi. 2010’lu yılların ikinci yarısında hızlanan markalaşma faaliyetleri ve ürün portföyündeki gelişmelerle yeni hedeflere yürümek için yeni üretim tesisindeyiz.

2018

Showroom!

Santra Group Showroom’u tamamlandı. Grubun dahil olduğu tüm üretim süreçlerini, kimliğini oluşturan tasarım odağını ve ilkesel kalite anlayışını bir arada sunan yeni mağaza açıldı.

2019

Yurtdışında İlk
Mağaza!

Avrupa’daki ilk mağazamız InterSantra Kosova’da açıldı. Yeni hedeflerle yepyeni bir yolculuğa başladık. Dünya markası olma hedefimize bir adım daha yaklaştık.

2020

Yurtdışı İş
Ortaklıklarımız

Yurtdışı mobilya ve projelerde ortaklıklarımızı arttırdık.

2022

Yurtiçinde Güçleniyoruz

Yeni koleksiyonlarımızla beraber Yurtiçi bayi ağımızı her bölgede genişlettik.

2022

Büyük Otel Markaları
İle Anlaşmalar

Proje üzerinde uzmanlaşan firmamız 2022 senesinde 3 büyük otel markasıyla farklı ülkelerde anlaşmalar imzaladı.

2023

Devam!

Yolculuk devam ediyor…