TASARIMCILAR

“Farklı bir dokunuş”
Ali TALEB

Technical Interior Architect

Mobilya sektöründe uzmanlaşmış bir ailede dünyaya gelen Ali, okul yazlarını fabrikada geçirerek işin süreç ve aşamalarını, mobilyanın nasıl yapıldığını izleyerek ve öğrenerek küçük yaşta profesyonel hayatla tanışmıştır. Ali, Lübnan’daki prestijli tasarım okullarından biri olan ALBA’dan İç Mimar olarak mezun oldu ve Fransa, Suudi Arabistan, Emirlikler, Katar, Lübnan’da uluslararası bir deneyimle teknik olarak büyük projeleri yönetme ve organize etme konusunda uzmanlaştı.

Mohammed KARAM

Mimar

1988’de Bağdat’ta doğan Irak’lı mimar, 2016’da Bağdat’taki Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölümü ve Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı . 2019 yılında Türkiye’de mimarlık hizmeti vermeye başlamıştır, bugün Santra Group ile dünyanın her yerinden farklı tipte projeler tasarlıyor.

Cevat AKSOY

Design Maker

1973 yılında Bursa’da doğdu. İş hayatına dair 25 yılı aşkın bir sürede edindiği bilgi birikimi ve tecrübesiyle 2011 Yılında Calza Decor” markasını kurdu. Bu gün ise “SANTRA GROUP” için mobilya ve mağaza tasarımı yanı sıra, Santra Grup güvencesiyle gerçekleşen çeşitli projelere de danışmanlık desteği veren “Cevat Aksoy Tasarım”; özellikle ticari alanlara yönelik “Konsept Mekan Tasarımı” ve “Mobilya Ürünleri Tasarımı” hizmetlerini aynı anda başarıyla geliştirebilen, müstesna bir Türk tasarım markasıdır.
cevataksoy.com

Uğur ÜMİT

Designer

1990 doğumlu olan Uğur Ümit, 2010 yılında Uludağ Üniversitesi Mobilya Tasarım bölümünden mezun oldu. 10 yılı aşkın süre boyunca çeşitli firmalarda Ar-Ge ve Tasarım sorumlusu olarak çalışmış, ardından 2021 yılında kurduğu tasarım ofisi ile birçok büyük markanın kreasyonlarını oluşturarak tasarım hizmeti vermeye devam etmektedir. Çalışmalarında mobilyanın temel amacı olan işlevsellik öznesini kaybetmeden sanatsal dokunuşlarla her zaman farklı ve öznel olmayı hedeflemiştir.

Serra Öziş

Mimar

2002 Bursa doğumlu Mimar, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesinden mezun olmuştur.Mimarlık pozisyonunda ve departmanlarda işlevsel projenin estetik sonuca ulaşmasını sağlayarak, işlevsel ve amacına uygun projeler geliştirerek dinamik ve başarılı sonuçlar elde etmektedir.Renklerin ve zevklerin tartışılabileceğine ve tasarımın kişiye özel olması gerektiğine inanan Mimar,çalışma faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hakan SAZAK

Designer

1980 İstanbul doğumlu olan tasarımcı, 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Mobilya Tasarım ve Dekorasyon Bölümü Mezuniyetinden sonra, sektörün önde gelen firmalarında tasarım yöneticiliğinde bulundu. 2016 yılında profesyonel tasarım hayatına başlayan Tasarımcı Bursa’da kendi tasarım ekibini kurduktan sonra farklı alanlarda 3 ayrı ulusal ödül aldı. Rekabet gücünüzü artırma ilkesi ile halen tasarım faaliyetlerini sürdürmektedir.